Esam priecīgi par gaisa kvalitātes mērīšanu skolās! Tā ir ilggadēja problēma, par kuras esamību neviens nediskutēja līdz covid19 pandēmijas sākumam. Lielākā daļa Latvijas skolu ir celtas padomju laikā, kur ventilācijas sistēmas netika ierīkotas vai laika gaitā tās ir zaudējušas savu efektivitāti un nespēj pilnvērtīgi pildīt savas funkcijas.

Galvenā problēma skolās ir paaugstināts CO2 līmenis klasēs, īpaši apkures sezonas laikā. Klasē, kurā atrodas 20+ bērni, skābeklis izzūd ātri un nepieciešama regulāra telpu vēdināšana. Bet ziemas mēnešos klasēs un gaiteņos vērt vaļā logu ik pēc 20 minūtēm ir apgrūtinoši, jo telpās ieplūst aukstais gaiss un bērni sāk salt.

Savukārt paaugstināts CO2 līmenis klasē rezultējās ar smacīgu, pieelpotu gaisu, bērniem un pedagogiem var parādīties galvas sāpes, koncentrēšanās spējas samazinās, parādās nogurums un miegainība. Šādos apstākļos mācības kļūst apgrūtinošas, piekritīsiet?

Kas notiek šobrīd? 

Latvijas skolās tika uzstādītas gaisa kvalitātes mērierīces, kuras nosaka skābekļa un CO2 līmeni telpā un brīdina, kad gaisa kvalitāte ir slikta un ir nepieciešams veikt telpu vēdināšanu.

Patiesībā, telpas pilnvērtīgi izvēdināt atverot logu uz 10minūtēm ir ļoti grūti, jo telpā ieplūst aukstais gaiss, zūd siltums, bet esošā gaisa izvadīšana no telpas nenotiek.

Problēmas apzināšana, ka gaiss ir nekvalitatīvs telpās ir par maz! Nepieciešams atrast  efektīvu risinājumu, kā mūsdienīgi un energoefektīvi novērst problēmu!

Rekuperatora PRANA uzstādīšana ir risinājums, kādu mēs piedāvājam! Esam veiksmīgi uzstādījuši vairākus PRANA rekuperatorus skolās un guvuši labas atsauksmes no skolotājiem un skolniekiem! Rekuperators nodrošina pilnvērtīgu un nepārtrauktu telpu ventilāciju – esošais gaiss tiek izvadīts vienlaicīgi ar svaigā gaisa pieplūdi. Ienākošais gaiss uzreiz tiek uzsildīts nepieciešamajā temperatūrā, tādējādi ziemā netiek zaudēts siltums.