Rudens un ziemas mēneši nereti mājokļos rada paaugstinātu mitruma līmeni, īpaši tas ir sastopams jaunceltnēs, siltinātajos projektos un mājās ar sliktu ventilāciju. Lai gan mitrums var šķist kā neliela problēma, tas var atstāt nopietnas sekas gan jūsu mājoklim, gan veselībai. Šajā rakstā mēs izpētīsim, kā paaugstināts mitrums var bojāt dzīvokļu un namu apdari, palielināt alerģijas risku un veicināt pelējuma sēnīšu augšanu, kas ir bīstama cilvēku veselībai.

 

Kāpēc Paaugstināts Mitrums Ietekmē Mājokli?

  • Bojā Apdari: Paaugstināts mitrums var radīt nopietnas problēmas jūsu mājokļa apdarei. Tas ietekmē mājokļa struktūru, koka elementus, plāksnes, un var pat izraisīt mājokļa iekšējo struktūru bojājumus. Mitrums veicina koka pūšanu, mēbeļu bojāšanos un krāsu nobiršanu.
  • Alerģijas Risks: Augsts mitruma līmenis veicina pelējuma sēnītes augšanu un putekļu ērces vairošanos, kas var izraisīt alerģiskas reakcijas. Cilvēkiem, kuri jau cieš no alerģijām, paaugstināts mitrums var pastiprināt simptomus, tostarp radīt elpošanas problēmas, niezi un iesnas. 
  • Pelējuma Sēnīšu Augšana: Mitrums ir pelējuma sēnīšu “ideāla vide”, un kā jau zināms, pelējums var izraisīt nopietnas veselības problēmas. Pelējums var izstarot toksīnus, kas var ietekmēt cilvēku elpošanas sistēmu. 

 

Kā Samazināt Mitruma Ietekmi

Lai novērstu un samazinātu paaugstināta mitruma negatīvo ietekmi uz jūsu mājokli un veselību ir nepieciešama efektīva ventilācija. Regulāra telpu ventilācija ir svarīga, bet atvērot logus un nodrošāt labu gaisa cirkulāciju, it īpaši vannas istabās bieži vien nav iespējams, turklāt, šādā veidā tiek zaudēts siltums. 

 

PRANA rekuperators ir efektīva ierīce cīņai ar paaugstinātu mitruma līmeni, jo tā nodrošina efektīvu un nepārtrauktu telpu ventilāciju. 

 

Uzzini vairāk sazinoties ar mums!