Zinātnieki jau sen ir pierādījuši, ka garastāvoklis, produktivitāte un labklājība lielā mērā ir atkarīga no gaisa kvalitātes, ko cilvēks elpo. Tāpēc jautājums par efektīvas ventilācijas organizēšanu mūsdienās ir aktuāls gan privātmāju īpašniekiem, gan biznesa pārstāvjiem.

Tātad, kādas aktuālas problēmas palīdz atrisināt augstas kvalitātes ventilācijas sistēma?

Pēdējā laikā iekštelpu gaisa kvalitātes problēma ir kļuvusi plaši izplatīta. Tas galvenokārt ir saistīts ar ēku masveida siltināšanu, kuru iedzīvotāji bieži vien ir nobažījušies par pelējuma un sēnīšu parādīšanos. Pēc veco koka logu nomaiņas pret plastikāta logiem, jumta vai fasādes siltināšanas, mājā palielinās gaisa mitrums. Laika gaitā uz logiem parādās kondensāts, virsmas kļūst mitras, kas veicina sēnīšu un pelējuma daudzuma palielināšanos telpā.

Tomēr, iespējams, retais no tiem, kurus uztrauc jautājums par to, kā atbrīvoties no pelējuma vai kondensāta uz logiem, saprot, ka problēma nav gadalaiks, logu konstrukciju ražotājs vai remonta kvalitāte. Un galvenais problēmu cēlonis ir slikta telpas ventilācija, kas izraisa noturīgu smaku, pieelpotības sajūtu un pelējuma parādīšanos.

 

Tāpēc cilvēki bieži ķeras pie ķīmiskas pelējuma noņemšanas. Tomēr ir vērts zināt, ka šajā gadījumā tas ir izniekots laiks. Ja nenovēršat galvenos pelējuma cēloņus, jūsu istabās atkal un atkal parādīsies melni plankumi.

 

Pelējuma sporas ir ārkārtīgi toksiskas un negatīvi ietekmē cilvēku veselību. Tie ietekmē elpošanas, sirds un asinsvadu, nervu, gremošanas sistēmas. Turklāt zemā gaisa apmaiņa telpās palielina alerģisko simptomu risku cilvēkiem par 45%.

 

Bērni, vecāka gadagājuma cilvēki un cilvēki ar novājinātu imūnsistēmu ir īpaši neaizsargāti pret kaitīgām sporām. Pieplūdes un izplūdes ventilācijas PRANA ierīkošana līdzsvaro mikroklimatu, mitruma līmeni un rada pastāvīgu gaisa kustību – tādējādi tiek novērsti visi priekšnoteikumi pelējuma un sēnīšu parādīšanās gadījumam!

 

Tāpēc telpās, kur pamanāt vismaz vienu no šīm problēmām: pelējums, sēnīte, kondensāts uz logiem vai sasmacis gaiss, iesakām uzstādīt PRANA rekuperatoru, lai radītu līdzsvarotu un veselīgu mikroklimatu.

Turklāt rekuperators atrisina problēmas, kuras ir saistītas ar gaisa kvalitāti, kas iekštelpās ir 10 reizes netīrākas nekā ārā. Tas var saturēt putekļus, sadzīves ķīmijas daļiņas, degšanas produktus no kamīna vai gāzes plīts, formaldehīdus, aldehīdus, kas izdalās no mēbelēm, būvmateriāliem utt. 

 

Vēl viena būtiska problēma slēgtās telpās ir augsts CO2 līmenis. Cilvēks elpojot izdala oglekļa dioksīdu. Bez pienācīgas ventilācijas tā līmenis ātri paaugstinās. Tas var izraisīt samazinātu veiktspēju, nogurumu, miegainību, galvas sāpes un reiboni, un citas veselības problēmas. 

 

Gaisa kvalitāti negatīvi ietekmē arī ikdienas mājsaimniecības darbības: ēdiena gatavošana, tīrīšana, personīgā aprūpe. Tie pasliktina gaisa kvalitāti un veicina pastāvīgas nepatīkamas smakas parādīšanos telpā. Lai atbrīvotos no tiem, jums regulāri jāvēdina telpa.

PRANA ventilācija ar efektīvu vara siltummaini izvada no telpas nepatīkamās smakas kopā ar “sastāvējušos” gaisu un piepilda to ar svaigu, āra gaisu, ar augstu skābekļa saturu.

 

Regulāra ventilācija palīdz uz īsu laiku atjaunot stāvošu gaisu. Tāpēc jums būs regulāri jāatver logs. Vasarā tas novedīs pie vēsuma zuduma un putekļu, netīrumu, kukaiņu un alergēnu iekļūšanas telpā. Un ziemā tas novedīs pie vērtīgā siltuma zuduma un līdz ar to palielinās telpas apkures izmaksas.

 

Ar rekuperatora palīdzību vienlaikus var nodrošināt nepieciešamo gaisa kustību un uzturēt komfortablu temperatūru. Galu galā, izejot cauri vara siltummaiņa kanāliem, kam ir augsts siltumvadītspējas koeficients, svaigs gaiss vasarā tiek atdzesēts un ziemā sasildīts līdz istabas temperatūrai. 

 

Turklāt rekuperatora uzstādīšana aizņem tikai aptuveni divas stundas un neprasa apjomīgus remontdarbus, un to ir viegli ieplānot pie esošajiem būvniecības darbiem.