Decentralizēta ventilācija palīdz nodrošināt efektīvu gaisa apmaiņu telpā, neizmantojot gaisa sistēmas vadus. Šāda sistēma tiek ātri uzstādīta, bez papildu remontdarbiem, nebojājot ēkas apdari un palīdz uzturēt komfortablu mikroklimatu 24 stundas diennaktī.

 

Decentralizētās ventilācijas sistēmas priekšrocības:

  • Papildu enerģijas taupīšanas iespēja

Lai uzturētu komfortablu telpas temperatūru vasaras karstumā vai ziemas aukstumā, nevar izvairīties no papildu enerģijas izmaksām. Sakarā ar enerģijas cenu kāpumu pēdējā laikā ievērojami pieaudzis pieprasījums pēc dažādiem energoefektīviem risinājumiem.

 

Mājokļu apkurei iztērētās enerģijas taupīšanas mērķis ir, lai to varētu efektīvāk izmantot, pateicoties ekonomiski pamatotiem tehniskajiem risinājumiem. 

 

  1. tabulā atradīsiet sarakstu ar izplatītākajiem risinājumiem, kā ietaupīt enerģiju, kas tiek tērēta siltuma piegādei mājām. Kā arī paredzamais ikgadējais enerģijas ietaupījums, ja tas tiks īstenots. 

 

 / tabula / 

 

Kā redzam, telpas mikroklimats būtiski ietekmē resursu izmantošanas efektivitāti gan būvniecības vai rekonstrukcijas, gan objekta ekspluatācijas laikā. Nepieciešamība ierīkot gaisa sistēmas vadus, lai organizētu ventilācijas sistēmu, organizēt atsevišķas tehniskās telpas iekārtu novietošanai, nepieciešamība pazemināt griestus un citi faktori liek daudziem lietotājiem pieņemt lēmumus par labu kompaktām decentralizētām ventilācijas sistēmām, kas nebojā interjeru un neprasa vērienīgus remontdarbus. 


  • Uzlabota gaisa kvalitāte 

Mūsdienās visā pasaulē liela problēma ir gaisa piesārņojums lielajās pilsētās un industriālajos rajonos, kur pavadām vairāk laika. Būvlaukumi, automašīnu dominēšana un bīstamās rūpnieciskās emisijas palielina putekļu, formaldehīda, benzola un citu kaitīgu savienojumu līmeni gaisā. 

 

Un slēgtu plastmasas logu uzstādīšana, un citas izolācijas metodes dzīvojamās telpās noved pie tā, ka mēs elpojam sliktas kvalitātes gaisu pat mājās. Šī tendence provocē dažādu elpošanas sistēmas, nervu un sirds un asinsvadu sistēmas slimību pieaugumu, kā arī veicina alerģijas izpausmju saasināšanos. 

 

Tāpēc pēdējos gados arvien aktuālāks ir jautājums par telpu efektīvu ventilāciju. 

 

Piemēram, ārstniecības iestādes – vīrusu slimību līmeņa paaugstināšanās dēļ, patversmes – liela cilvēku skaita ilgstošas ​​uzturēšanās dēļ, izglītības iestādes – zemā skābekļa līmeņa un augstā CO2 satura dēļ. 

 

Lielākajā daļā Latvijas izglītības iestāžu ventilācijas sistēma (dabiskā vai piespiedu) nenodrošina atbilstošu gaisa apmaiņas līmeni, kas atbilstu valsts standartiem. Parasti ventilācija notiek, periodiski atverot logus. Taču telpās, piemēram, aktu zālēs, klasēs, sporta zālēs u.c., šī vēdināšanas metode, īpaši aukstajā sezonā, nespēj nodrošināt pareizu gaisa apmaiņu.

 

Cilvēkiem atrodoties telpā, logi netiek vērti vaļā, un attiecīgi palielinās mitrums, nepietiek skābekļa, un temperatūra kļūst nekomfortabla. Dienas beigās vai stundas beigās notiek telpu ventilācija, un tas rada ievērojamus siltumenerģijas zudumus. Tāpēc kontrolētas mehāniskās ventilācijas sistēmas uzstādīšana ir ārkārtīgi svarīga.


  • Decentralizētās ventilācijas sistēmas PRANA aktualitāte

Mūsdienu decentralizētās ventilācijas sistēmas uzstādīšanas galvenais mērķis ir:

– valsts standartiem atbilstošas ​​gaisa kvalitātes nodrošināšana;

– enerģijas ietaupījums, kas tiek panākts, uzstādot ventilācijas iekārtas, izmantojot enerģiju taupošos dzinējus;

– enerģijas patēriņa samazinājums gaisa sildīšanai, pateicoties enerģijas atgūšanai no izplūdes gaisa;

– efektīva ventilācijas sistēmas darbība, izmantojot automātisko vadību.

 

Decentralizētās ventilācijas sistēmas ar siltuma atgūšanu ir mūsdienīgs ventilācijas risinājums efektīvai un skaidri kontrolētai gaisa apmaiņai telpās. Paredz viena vai vairāku rekuperatoru uzstādīšanu atbilstoši telpas izmēram un vajadzībām.

 

Pieplūdes un izplūdes decentralizētā ventilācijas sistēma PRANA ir viens no labākajiem mūsdienu risinājumiem telpas nodrošināšanai ar svaigu gaisu. Iekārtas uzstādīšana tiek veikta, izmantojot progresīvu dimanta urbšanas tehnoloģiju, un tā ilgst ne vairāk kā divas stundas. Tas ievērojami atvieglo uzstādīšanas darbu un nebojā ēkas apdari. Rekuperators sver no 4,5 līdz 22 kg (atkarībā no modeļa), kas samazina slodzi uz telpu nesošo konstrukciju. Atšķirībā no centralizētajām ventilācijas iekārtām, šādas iekārtas ir piemērotas telpām ar jebkuru griestu augstumu.

 

Rekuperatora tehnoloģija nodrošina vienlaicīgu izplūdes gaisa izvadīšanu no dzīvokļa un svaiga gaisa pieplūdi no āras.

 

Ierīces iekšpusē ir speciāls vara siltummainis, kas ņem siltumu no telpas esošā gaisa un silda ar to ārējo, ienākošo gaisu. Līdz ar to telpās ieplūst jau sasildīts gaiss. 

 

Gaisa sistēmas vadu neesamība ventilācijas sistēmā ir būtiska priekšrocība enerģijas un izmaksu ietaupījuma ziņā. Pateicoties brīvai gaisa kustībai telpā, tiek panākts ievērojams enerģijas zudumu samazinājums un minimāls trokšņa līmenis.

Decentralizētā ventilācija ar siltuma/aukstuma rekuperāciju ir elastīgākā un vienkāršāk lietojamā sistēma. Atšķirībā no masīvās centralizētās ventilācijas, šī sistēma ļauj pakāpeniski mainīt un atjaunināt ventilācijas iekārtas (ja nepieciešams, remontēt neatkarīgas ventilācijas iekārtas), nepārtraucot darbības telpā. Turklāt iespēja vienā telpā izveidot dažādas mikroklimata zonas – nebūvējot sienas un starpsienas – ir vēl viena būtiska sistēmas priekšrocība.

 

Atsevišķi jāatzīmē PRANA rekuperatoru efektivitāte cīņā pret pelējumu un sēnītēm, pat to sākotnējā augšanas stadijā. Šis jautājums mūsdienās ir ārkārtīgi aktuāls, jo slēgtā telpā bieži ir paaugstināts mitruma līmenis, kas provocē pelējuma parādīšanos, nepatīkamas smakas utt. Rekuperatora uzstādīšana palīdz radīt komfortablu mikroklimatu, kas ievērojami samazina šādu nepatīkamu parādību rašanās iespējamību.

 

PRANA profesionāļu komanda vienmēr ir gatava konsultēt katru klientu rekuperatora izvēlē un sniegt informāciju par darbības iespējām. Tāpēc, lai nodrošinātu maksimālu ventilācijas efektivitāti, pirms tās iegādes iesakām ieklausīties profesionāļu padomos un sazināties ar mums. 

 

Elpojiet svaigu gaisu 24/7 

ar PRANA!