Ir grūti iedomāties mājīgu telpu bez istabas augiem.?? Mēs esam pieraduši, ka apstādījumi uz palodzes priecē mūsu acis. Turklāt puķu podi ir papildu skābekļa avots. Lai augi varētu veikt ne tikai estētisku, bet arī noderīgu funkciju, par tiem ir nepieciešams rūpēties.?

Augiem telpās vissvarīgākais ir ērts mikroklimats: viegls un svaigs gaiss. Un, ja optimālais apgaismojuma līmenis tieši ir atkarīgs no augu veida, tad ikvienam ir nepieciešams svaigs gaiss. Vēdināšana ir ideāli piemērota šim nolūkam. ? Pienācīgi ventilējot telpas, no augiem nebūs pārmērīgas mitruma veidošanās un samazināsies sēnīšu parādīšanās risks, kas ir bīstami gan cilvēkiem, gan augiem.
Lai ventilācija būtu efektīva un droša, ir jāuzmanās, lai nebūtu pēkšņas temperatūras izmaiņas un caurvēja, kas varētu kaitēt mūsu augiem. Tas notiek, kad logi ir atvērti.

Ziemā arī ir svarīgi nodrošināt augiem svaigu gaisu. Optimālā istabas temperatūra ir tad, ja atšķirība nav lielāka par 30C salīdzinājumā ar āra gaisa temperatūru.

☝️ Bet, lai nezaudētu siltumu mājā caur atvērtiem logiem un, lai netiktu šokēti augi ar pēkšņām izmaiņām un gaisa plūsmām, apsveriet iespēju uzstādīt ventilāciju.