Lietotāju izplatīts jautājums: “Vai rekuperatora vara siltummainis ir kaitīgs cilvēku veselībai?”
Šajā rakstā mēs analizēsim, kā varš ietekmē mūsu ķermeni un kādas ir tā priekšrocības.

No ķīmijas stundām lielākā daļa cilvēku zina latīņu nosaukumu šim rozā zelta metālam – Cuprum. Varš ir viens no pirmajiem metāliem, ko cilvēks varēja apgūt un izmantot savā ikdienas dzīvē. Arheologiem ir zināmi senie (pirms mūsu ēras) vara trauku, ieroču, rotājumu atradumi. Vēlāk cilvēki saprata vara baktericīdās īpašības, un vara izmantošanai parādījās sanitārs raksturs: no šī metāla tika izgatavotas karotes, durvju rokturi un ūdens caurules.

♻Varš cilvēka vielmaiņai
Apskatiet visu vara darbības ciklu mūsu ķermenī. Iekļūstot ķermenī kopā ar pārtiku, lielākā daļa vara tiek absorbēta kuņģa-zarnu traktā (līdz 95%). Iekļūstot asinīs, varš vienlaikus saistās ar vairākām vielu grupām: aminoskābēm (histidīns, treonīns, glutamīns), seruma albumīnam, transcuprīnam, ceruloplazmīnam (šie proteīni transportē varu visā ķermenī).

Cilvēka ķermenī varam ir plašs iedarbības klāsts:
✔Tas ietilpst daļā vitamīnu
✔Tas ietilpst daļā no hormoniem
✔Tas ietilpst nervu apvalka daļā
✔Fermentu, elpošanas pigmentu sastāvdaļa
✔Atbalsta skrimšļa, cīpslu, asinsvadu struktūru
✔Nodrošina ķermeņa antioksidantu aizsardzību
✔Paaugstina imunitāti
✔Pastiprina antibiotiku iedarbību
✔Mazina autoimūno slimību izpausmi
✔Atbalsta pretiekaisuma īpašības.
✔Veicina labu dzelzs uzsūkšanos.

? Vara siltummainis un cilvēku veselība
Rekuperatoros PRANA vadošo enerģijas taupīšanas lomu spēlē vara siltummainis, kas atrodas darba moduļa iekšpusē. Darbības laikā tas netiek iznīcināts (tā daļiņas nepārvietojas pieplūdes gaisa plūsmā). Tāpēc rekuperatora darbības laikā cilvēkiem nav briesmu. Varš cilvēcei ir pazīstams daudzus gadsimtus un ir labi pētīts, tāpēc pat fizisks kontakts ar vara virsmu (pieskārienu) neietekmē veselību.